Każdy uczy się na własnych błędach…..

Kiedy wiele lat temu zaczęłam interesować się nieco bardziej tym, co ląduje na moim talerzu, wiedzę pozyskiwałam z Internetu. Po prostu. Przetestowałam na sobie naprawdę wiele, nie zastanawiając się nad słusznością danych modeli żywieniowych.

Czasy się zmieniły. Obecnie mamy coraz większy dostęp do informacji, a duża ilość specjalistów w dziedzinie dietetyki dzieli się swoją wiedzą, dzięki czemu znacznie łatwiej znaleźć zalecenia poparte badaniami naukowymi.

Jednak wiedza często nie ułatwia wybrania właściwej drogi

Bardzo łatwo pogubić się w tym wszystkim. Jedna osoba wskazuje określony rodzaj żywienia jako jedyny i słuszny, wydając wyroki na niektóre rodzaje produktów spożywczych, tym samym wznosząc na piedestał inne. Kolejna osoba neguje to wszystko promując dobroczynny wpływ zupełnie przeciwstawnego modelu. Dzieje się to na facebooku, blogach, stronach internetowych, ale i w poważnych publikacjach naukowych.

Komu wierzyć?

Jeśli więc szukasz informacji dotyczących swojej jednostki chorobowej – spotykasz się z wieloma sprzecznościami. Prawdopodobnie wiele z nich będzie zarówno prawdziwych, jak i błędnych. Każdy z nas jest inny, a do danego celu nie prowadzi jedna droga.

Moja droga, mój cel

Chcąc rozwikłać te dietetyczne zagadki, w pewnym momencie podjęłam decyzję o pójściu na studia dietetyczne. Na początku myślałam, by zrobić je dla siebie, dla zdobycia większej świadomości. Bardzo szybko dietetyka pochłonęła mnie na dobre, a ja wiedziałam, że nie jestem w stanie trzymać zdobytych informacji tylko dla siebie. Wiedza której nie przekazuje się dalej – jest martwa. W dobie mnogości chorób dietozależnych należy zrobić wszystko, by się taką nie stała.

Nazywam się Klaudia Grochowska. Jestem dyplomowanym dietetykiem specjalizującym się w dietetyce klinicznej. Blog będzie poświęcony optymalizacji stylu życia za pomocą diety, aktywności fizycznej i drobnych life-hacków, które prawdopodobnie sprawią, że zaczniesz w pełni korzystać z potencjału, jaki posiada Twój organizm, dla skuteczniejszego osiągania celów, nawet tych niekoniecznie związanych ze stanem zdrowia i sylwetką.

A ponieważ – również z zawodu i pasji – jestem grafikiem, będę się starała przekazywać ważne treści także w formie graficznej, by je nieco bardziej uporządkować i ułatwić ich zapamiętanie.

Witam na moim blogu. Zachęcam Cię do obserwowania bodyHackers na facebooku i instagramie. Dołącz do osób, które hackują swoje organizmy, by móc w pełni wykorzystywać ich potencjał i zdobywać szczyty.

bodyHackersPL body_hackers

PS: Jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z żywieniem i stylem życia – zachęcam Cię do zostawienia komentarza lub wysłania do mnie wiadomości w mailu lub na facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *